adwokat rodzinny

ROZWÓD

Sprawę rozwodową można przeprowadzić sprawnie i szybko. W sprawach, w których możliwe jest osiągnięcie porozumienia co do warunków rozstania i opieki nad dziećmi, nakłaniamy do tego oraz pomagamy w uzyskaniu korzystnych i bezpiecznych dla Klienta rozwiązań. W takich przypadkach dokładamy wszelkich starań, by zakończyć sprawę rozwodową na pierwszym posiedzeniu.

Przy konflikcie pomiędzy małżonkami sprawy rozwodowe mogą trwać nawet kilka lat.

Rozwód to według badań, jedna z najbardziej stresujących sytuacji w życiu człowieka. Wyczerpuje emocjonalnie i fizycznie. My ze swojej strony zapewniamy działanie z największym zaangażowaniem, profesjonalizmem, rzetelnością ale i z wyczuciem.

Podczas przygotowań do sprawy staramy się w jak najlepszej i jak najmniej obciążającej atmosferze przygotować naszego klienta do nieprzyjemnej konfrontacji na sali sądowej.

Zapewniamy kompleksową pomoc prawną przez cały czas trwania postępowania rozwodowego, obejmującą zarówno samą kwestię orzeczenia rozwodu (bez winy lub z orzeczeniem o winie), jak również kwestie opieki nad dziećmi, alimentów, a także rozdzielności majątkowej i podziału majątku małżonków.

Dzięki bogatemu doświadczeniu w tej dziedzinie jesteśmy w stanie maksymalnie odciążyć klienta.

Co możemy zrobić?

Potrafimy sprostać najtrudniejszym przypadkom spraw rozwodowych, w tym połączonych z orzekaniem o winie, a także ze sporem w kwestiach dotyczących małoletnich dzieci tj. ustalenie miejsca pobytu, kontaktów, opieki naprzemiennej, wykonywania władzy rodzicielskiej, czy alimentów.

Sprawę prowadzimy w zakresie ustalonym indywidualnie z klientem. Najchętniej podejmujemy się prowadzenia sprawy kompleksowo, tj. na wszystkich jej etapach, począwszy od etapu rozmów ugodowych do zakończenia sprawy prawomocnym wyrokiem sądu. Na życzenie klienta nasza pomoc może być ograniczona do przygotowania projektów pism procesowych (np. pozwu, wniosków dowodowych, apelacj) lub do bieżących konsultacji podczas sprawy rozwodowej.

Kwestie, które są rozstrzygane w sprawie rozwodowej:

  • wina w rozkładzie pożycia (art. 57 k.r.o.),
  • władza rodzicielska nad wspólnym małoletnim dzieckiem (art. 58 § 1 k.r.o.),
  • kontakty rodziców z dzieckiem (art. 58 § 1 k.r.o.),
  • alimenty na rzecz małoletniego dziecka (art. 58 § 1 k.r.o.),
  • sposób korzystania ze wspólnego mieszkania rozwiedzionych małżonków przez czas wspólnego w nim zamieszkania (art. 58 § 2 k.r.o.),

W swojej praktyce współpracujemy również z notariuszami, komornikami, rzeczoznawcami majątkowymi, psychologami, psychologami dziecięcymi, a także detektywami.